RUSZ Z MIEJSCA I BĄDŹ, KIM ZAWSZE CHCIAŁEŚ BYĆ

Wstajesz rano, robisz poranną toaletę, jesz śniadanie popijając kawą. Potem szybko się ubierasz i jedziesz do pracy. W głowie masz natłok myśli: dziś muszę wykonać te zadania, których wczoraj nie zdążyłem, strasznie mi się nie chce, no ale mus to mus. Kurde, nie mogę już patrzeć na Ankę, tak mnie irytuje tą swoją gadaniną..  a ten debil Kuba ciągle ma do mnie jakieś pretensje. I tak mija Ci 8-12 godzin w pracy, podczas których ciągle patrzysz na zegarek odliczając, kiedy będzie przerwa, kiedy pora na kawę, a kiedy już w końcu czas do domu. Tam czeka na Ciebie ugotowanie obiadu, obejrzenie otępiającego paradokumentalnego serialu w TV i co chwilę wiadomości, w których jedna negatywna informacja goni drugą. Juuuhuu, jak kochasz swoje życie!! 

Jeśli faktycznie twoja sytuacja wygląda tak jak opisałam i na prawdę kochasz to, co robisz, jesteś szczęśliwy i spełniony, to super. O to chodzi w życiu, żeby być w zgodzie ze sobą. Ale jednak większość ludzi budzi się rano i wcale nie jest zadowolona ze swojej sytuacji życiowej. Chcielibyśmy więcej. Więcej zarabiać, więcej przeżywać, więcej podróżować, więcej się śmiać, poznawać więcej nowych osób. A teraz jest „średnio, ale stabilnie”. Gdy już to sobie uświadomisz, masz dwie opcje do wyboru. Zostawić życie takie, jakie jest, bo nie chce Ci się robić nic więcej. Wolisz narzekać na pracę, na zarobki i monotonię życia. Albo.. 

Albo możesz ruszyć z miejsca i odbyć piękną podróż w głąb siebie i swoich pragnień.

IMG_4761-1

Ale od czego zacząć?

Weź kartkę papieru i długopis. Dobra, wiem, że to oldschool. To weź telefon i załącz notatnik. Albo włącz worda na komputerze. Aha i przyda się herbata. Puść dobrą muzykę. I zapytaj siebie kim chcesz być, co chcesz osiągnąć, co chcesz zrobić. Może chcesz pracować w całkiem innej branży? Może chcesz rzucić pracę i pojechać w podróż? Albo ciążą Ci nadprogamowe kilogramy? A może Twoje otoczenie jest toksyczne, znajomi nie wnoszą nic dobrego do Twojego życia? Określ jasno cel, co chciałbyś zmienić w życiu. Pewnie zajmie Ci to trochę czasu. Nie jest łatwym tak szczerze ze sobą porozmawiać, jeśli się wcześniej tego nie robiło. Znajdź powód do działania.

IMG_4721-1

Przestań się martwić, tym co powiedzą lub pomyślą o Tobie inni. Wiele razy rezygnujemy ze swoich celów, ponieważ boimy się opinii i krytyki obcych nam ludzi. Ale przecież to Twoje życie i to Ty masz być z niego zadowolony, a nie inni. Czasem trzeba po prostu dojrzeć do takiego podejścia. Pamiętam jak zaczynałam biegać, to było jakieś 7-8 lat temu, kiedy ten sport nie był tak modny, jak dzisiaj. Biegłam przez osiedle i WSZYSCY się na mnie patrzyli. Na początku zawsze biegałam wieczorem, bo wtedy tak się nie rzucałam w oczy, ale potem stwierdziłam, że w sumie mam to gdzieś. Co z tego, że ludzie pomyślą, że jestem idiotką, skoro i tak nie mają żadnego wpływu na mnie i moje życie i to tylko MOJE ograniczenie, że wcześniej uważałam inaczej.

IMG_4728-1

Uwierz w siebie. Na prawdę na wiele nas stać, ludzie osiągają rzeczy z pozoru niemożliwe. Ale wiesz co? Ludzie sukcesu nie różnią się za wiele od Ciebie. Oni uwierzyli, że są w stanie osiągnąć swój cel i stopniowo go realizowali. Przestań myśleć, że nie możesz czegoś zrobić. Możesz. Ciężko na to pracując.

IMG_4682-1

Postaraj się ograniczyć korzystanie z „zapychaczy czasu”. Każdy z nas łapie się na tym, że przewija Facebooka po raz 5 … w ciągu godziny. Na prawdę, aż tyle ważnych rzeczy się tam dzieje? Jeśli masz cel, to chyba wiesz, co zrobić, żeby go osiągnąć, także pracuj, pracuj, pracuj. Jesteśmy strasznie leniwymi ludźmi i chcąc coś osiągnąć, musimy nas sobą mocno pracować.

IMG_4731-1

Został nam chyba najtrudniejszy element całej układanki. Żeby dokonywać zmian w swoim życiu zawsze trzeba być ODWAŻNYM. To naturalne, że boimy się tego, co nieznane. Ale to odwaga popycha nas do przodu i pozwala wejść na nieodkryte obszary. Mam dobrą znajomą, która sama poleciała do Nowej Zelandii na dwa tygodnie. Jeździła, zwiedzała, chodziła po górach, poznała mnóstwo nowych osób i zakochała się w tym kraju. Ale bez ogromnej odwagi by tego nie zrobiła. Dużo ludzi mówiło nam, że nie mieliby odwagi tak wyjechać „w ciemno” z całym dobytkiem do innego kraju. I faktycznie wszystko postawiliśmy na jedną kartę, zaryzykowaliśmy, odważyliśmy się wyjść z naszej strefy komfortu.  Zobaczymy, co z tego wyjdzie :)

Życzę Ci, żebyś zaczął żyć życiem, o którym zawsze marzyłeś.  

IMG_4792-1

Dodaj komentarz

Archiwum

Close