PYSZNE DOMOWE FIT LODY | PRZEPIS + KALORIE

Ale się rozkręciłam w tym pichceniu. Ostatnio podałam Wam przepis na przepyszne brownie z batata, które bije o głowę tę wersję z fasolą. A dziś mam dla Was coś idealnego na upalne dni, w końcu, mam nadzieję, będzie ich coraz więcej! Potrzeba mało składników, które na dodatek są łatwo dostępne – idealnie! Łapcie przepis na pyszne domowe fit lody!

MOJE SKŁADNIKI:

puszka mleka kokosowego
2 łyżki masła orzechowego
1 duży banan/2 małe
+ można dodać dowolne owoce, wiórki kokosowe, gorzką czekoladę, miód – coś, na co macie ochotę

JAK ZROBIĆ:

Podstawowe składniki zblendować na gładką masę, następnie dosypać nasze ulubione dodatki i delikatnie przemieszać. Przelać do formy i dać do zamrażali minimum na 5 h. Najlepiej zostawić na noc.

MOJE RADY:

Jeśli macie takie formy na lody, jak na zdjęciu, polecam po wyciągnięciu loda z zamrażalki na chwilę go odłożyć, żeby się ogrzał, a następnie ogrzać go w dłoni lub za pomocą ciepłej ścierki – wtedy powinien dać się bez problemu wyjąć. Z tej ilości składników wyjdzie więcej niż 6 porcji lodów na patyku, więc niezamrożoną masę można użyć jako polewę do naleśników, czy kaszy. Albo po prostu wyjeść łyżeczką :)

EFEKTY:

Jestem zaskoczona, jak połączenie tych trzech składników jest dobre! Jeśli lubisz masło orzechowe, to przypadną Ci do gustu :)

img_2580 img_2634

Tylko uważajcie, bo lody znikają jakoś dziwnie szybko:)  Jedna porcja ze zdjęcia ma ok 110 kcal.

Daj mi koniecznie znać, jeśli wykonałeś któryś z moich przepisów! Otaguj mnie, albo po prostu prześlij mi zdjęcie. Jestem bardzo ciekawa waszych efektów!

Pamiętajcie, że wszystkie wasze komentarze i udostępnienia dają mi ogromną dawkę motywacji do dalszej pracy! Daj mi koniecznie znać, jeśli ta treść była dla Ciebie przydatna lub wartościowa.  :)

Jesteśmy obecni również na YouTubie i w każdą środę publikujemy nowy vlog, natomiast na Instagramie codziennie wrzucamy inspirujące zdjęcia oraz urywki z naszego życia na InstaStories.

 

One Comment

Dodaj komentarz

Close