POMYSŁ NA CIEKAWY WIECZÓR: GRY PLANSZOWE, CZĘŚĆ II

Jesteśmy totalnymi fanami gier planszowych. Jeśli kojarzą Ci się one z alternatywą spędzania wolnego czasu dla dzieci, to muszę Cię uświadomić, że jesteś trochę w błędzie! Oczywiście, jest mnóstwo gier przeznaczonych dla maluchów, ale jest również ogromna ilość dla dorosłych. I to te gry chcemy Wam przybliżyć.
Są osoby, które granie w gry planszowe podczas wieczornego spotkania ze znajomymi traktują jako zabicie czasu, gdy nie ma o czym pogadać. A my właśnie uważamy wręcz odwrotnie. Jest to świetna forma do zacieśniania przyjaźni i ćwiczenia zdrowego podejścia do rywalizacji. Mam nadzieję, że dzięki naszym wpisom również zafascynujecie się taką formą spędzania wolnego czasu.

 

To jest już drugi wpis z tej serii. Pierwszy, w którym przedstawiamy inne propozycje znajdziecie tutaj.
Pamiętaj, że nie musisz od razu kupować gry, którą Ci polecamy. W wielu miastach są wypożyczalnie, gdzie za niewielką kwotę można zabrać gry do domu i sprawdzić, czy faktycznie nam się podobają.

CARCASSONNE
Na tę grę trafiliśmy właśnie w wypożyczalni. Mieliśmy zabrać coś innego, ale akurat nie było dostępne i sprzedawca polecił nam tę grę. Był to strzał w dziesiątkę. Rozgrywkę wygrywa osoba, która uzyska jak największą liczbę punktów. Nie ma tu jednej planszy, tylko sami tworzymy mapę poprzez dobieranie kolejnych kwadracików i dopasowywanie ich do pozostałych. Dlatego ta gra jest tak niezwykła, bo za każdym razem wygląda inaczej. Budujemy ogromne miasta i długie drogi i zgarniamy za nie punkty. Brzmi banalnie? Wcale tak nie jest, pamiętaj, że inni gracze również chcą wygrać!

img_6319 img_6323-1

TRIO
Tutaj liczy się spostrzegawczość i refleks. Początkowe rozłożenie pionków jest zawsze takie samo. Wokół planszy rozkładamy karty, na których widnieją różne kombinacje kolorów. Naszym zadaniem jest za pomocą jednego ruchu ułożyć którąś z opcji dostępnych na stole. Oczywiście wygrywa osoba, która znajdzie najwięcej kombinacji przez co zgarnie najwięcej kart. Czasem się zdarzy, że nawet kilka minut zajmuje nam znalezienie dobrego rozwiązania!

img_6325-1 img_6327-1

TABOO
Jak na razie jest to maksymalnie towarzyska gra, w jaką do tej pory zdarzyło mi się grać. W pudełku znajdziemy kilkaset haseł do odgadnięcia, ale pamiętaj, że to nie jest takie łatwe zadanie. Na każdej karcie mamy umieszczone słowa, których nie możemy użyć, a stojąca obok klepsydra odmierza koniec czasu. Rozgrywka gwarantuje dużo śmiechu i spędzenie wieczoru w przyjemnej atmosferze!

img_6333-1 img_6332-1

A wy jakie gry jeszcze polecacie?

Dodaj komentarz

Close