PODSUMOWANIE 2016 ROKU

Koniec grudnia to najlepszy okres by podsumować mijający rok. Nigdy nie przepadałam za takimi rzeczami, ale chyba już do tego dojrzałam. Przecież dzięki takim podsumowaniom łatwiej jest nam popatrzeć na wszystko z perspektywy i ocenić czy miniony czas był wartościowy i czy spełniliśmy wszystkie nasze cele i marzenia. Zobaczcie niektóre z naszych sytuacji, które wydarzyły się na przestrzeni tego roku:

STYCZEŃ był miesiącem, w którym wydarzyła się jedna z najważniejszych rzeczy w tym roku. Powstał ten oto blog! Nie mogę uwierzyć, że minął już prawie rok. Rok w którym ustalaliśmy nasze blogowe priorytety i mieliśmy różne kryzysy, czy w ogóle działać na tej płaszczyźnie. Teraz już jesteśmy pewni, że tak i przyszły rok zapowiada się bardziej bogaty w nowe wpisy i działanie około blogowe, niż ten.

a-new-design-1

W LUTYM wpadłam na ten pomysł, a w MARCU udało się go zrealizować – mowa o projekcie Kobieta bez granic, gdzie przedstawiam sylwetki i światopogląd kobiet, które na jakiejś płaszczyźnie życia osiągnęły sukces i motywują innych do działania. Szczególnie wywiad z Martyną Wojciechowską otworzył mi oczy i pozwolił utwierdzić się w przekonaniu, że wszystko jest możliwe. Resztę wywiadów możesz znaleźć tutaj – projekt dalej jest otwarty, a ja chętnie usłyszę Twoją inspirującą historię :) W marcu również przebiegłam drugi raz w życiu półmaraton i to w Żywcu – chyba jeden z najtrudniejszych po asfalcie w Polsce. Prawie udało mi się zejść poniżej dwóch godzin :P

Następne trzy miesiące przebiegały dosyć spokojnie i stabilnie. W KWIETNIU postanowiliśmy, że bierzemy życie w nasze ręce i do Szwecji wyjdziemy dużo wcześniej niż pierwotnie zakładaliśmy, bo po co czekać? Wtedy też zdecydowałam się na zrobienie kursu na instruktora fitness, jednak kilka szkół odwoływało terminy i tak pierwszą część szkolenia zaliczyłam dopiero w CZERWCU. Wtedy również wybrałam się na mój ostatni i jedyny (serio nie byłam więcej razy w tym roku?) wyjazd w Tatry, a pod koniec miesiąca urządziliśmy rodzinną imprezę pożegnalno – roczkową, tak by parę dni później już zacząć żyć w innej rzeczywistości.

22222

W LIPCU całe nasze życie przewróciło się do góry nogami. Musieliśmy nauczyć się obcować w innym miejscu z dala od rodziny i wśród obcych nam osób. Na szczęście po trzech dniach od przyjazdu Marcin znalazł dobrą pracę, co ułatwiło nam życie tutaj w 100 procentach. WRZESIEŃ był kolejnym przełomem, bo nasza piętnastomiesięczna córeczka poszła do przedszkola i to w obcym kraju! A na dodatek jest jedną z najjaśniejszych osób w grupie :) Nauczyło mnie to tolerancji, bo przecież w Polsce nie miałam kontaktu z innymi kolorami skóry. O tym, jak wygląda przedszkole w Szwecji możecie przeczytać tutaj. Wrzesień był też miesiącem, kiedy pojechaliśmy na tydzień do Polski i bawiąc się na weselu w rytm „Przez twe oczy zielone, zielone oszalałem…”  porządnie odpoczęliśmy. Był to też miesiąc, kiedy Marcin musiał zmienić pracę, ale przebiegło to całkiem sprawnie i bez szwanku. Wtedy też zaczęliśmy naszą przygodę z video i możecie oglądać nasze vlogi na Youtubie, o tutaj.

W LISTOPADZIE odbyłam kolejną wizytę w Polsce, podczas której zdałam egzamin i jestem już instruktorem fitness. Oficjalnie stwierdzam, że zbyt dużo czasu zlatuje mi od momentu, kiedy jakiś cel rodzi się w mojej głowie do czasu, gdy go faktycznie realizuję. Ale to chyba temat na osobny post. Początkiem GRUDNIA znaleźliśmy nowe mieszkanie a w połowie miesiąca stanęliśmy przed trudną decyzją, czy jechać na święta do rodziny. Ostatecznie pojechaliśmy, ale samą końcówkę roku spędzamy już w Skandynawii. A dokładniej w naszym nowym mieszkaniu i z nową pracą Marcina w tle.

333333333

Jak tak czytam ten post to wiem, że nie udało nam się wszystkiego zrealizować, co po cichu sobie planowaliśmy, ale nie przejmuję się tym tak bardzo. Wiem, że w przyszłym roku będziemy musieli po prostu ciężej pracować, żeby osiągnąć nasze cele. A przecież i tak totalnie zmieniło się całe nasze życie.

Nowy Roku, bądź jeszcze bardziej bogaty w dobre wydarzenia!

Podzielcie się Waszymi doświadczeniami z tego roku!

Dodaj komentarz

Archiwum

Close