TO MNIE JARA #7 | RYWALIZACJA W ZWIĄZKU

Wow! To już siódmy wpis z serii „To mnie jara!„. Dla tych osób, które są tu może po raz pierwszy – to seria w której prezentuję Wam wpisy/filmy/nagrania, które mnie zaciekawiły w ostatnim czasie. Jak zawsze mam dla Was misz-masz, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie!

Na początek mam dla was dawkę motywacji, która mi osobiście dała dużo do myślenia. Lubię te nagrania i filmy z TedTalks, opierają się na prawdziwych wydarzeniach i czasem mam wrażenie, że ludzie to naprawdę niesamowite istoty. Tyle potrafią osiągnąć, jeśli tylko chcą… Gdy mam ciężki poranek, oglądam sobie jeden taki filmik i wewnętrznie staram się zmienić podejście do nadchodzącego dnia. Pomaga!

 

Ostatnio Marcin natknął się na bardzo ciekawy artykuł w Internecie – na temat rywalizacji w związkach. Jak to u was wygląda? Rozwijacie się oboje, czy tylko jeden z Was? My zauważyliśmy zależność, że często się na siebie wkurzamy, gdy tylko jedna osoba z nas jest w „akcji”. A frustracja nie pomaga, jeśli chcemy by partner na nowo wszedł na właściwe tory, on sam musi to poczuć, a my delikatnie mu to sugerujmy. Artykuł do przeczytania i przeanalizowania wspólnie z ukochaną osobą!

Jako namiętny pochłaniacz książek, ostatnio głównie z dziedziny rozwoju osobistego, dorzucam kolejną książkę na moją półkę polecanych. Po lekturze Przechytrzyć diabła postanowiłam sięgnąć po kolejną książkę Napoleona Hilla – Myśl i bogać się. Gość, mimo, że żył i tworzył około 70 lat temu, jest tak ponadczasowy, że to aż niewiarygodne. Mam wrażenie, że wszystkie obecne książki opierają się na jego twórczości. A prawda jest taka, że wiedza dotycząca osiągania szeroko pojętego sukcesu jest uniwersalna i ponadczasowa.

Mimo, że lato powoli dobiega końca, cały czas trzeba pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody – o tym, jaki ja mam na to sposób pisałam już tutaj. Ciekawa jestem, jak Tobie udaje się wypijać wystarczająco dużo wody?

Na koniec zostawiam was z piosenką:

 

Daj znać, który z linków był dla Ciebie przydatny i inspirujący! A może Ty natchnęłaś się ostatnio na coś ciekawego w Internecie, albo zwiedziłaś jakieś piękne miejsce? :)

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Close