7 FILMÓW NA KAŻDY HUMOR

Dla mnie istnieją dwie kategorie filmów. Pierwsza to te, przy których zasypiam, bo albo mają strasznie nudną fabułę, albo może są w miarę ciekawe, ale nie na tyle, żeby obejrzeć do końca.  Druga kategoria to filmy, które oglądam z zapartym tchem, mimo, że jest trzecia w nocy, a muszę wstać o siódmej. Takich filmów jednak trzeba szukać ze świecą, a ja Wam przedstawię nasze propozycje na takie seanse. Kolejność jest przypadkowa. 

NIETYKALNI

Przechwytywanie

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie widział tej pozycji? Jeśli tak, to koniecznie  musisz nadrobić zaległości. Film jest pełen humoru i dobrych dowcipów, ale generuje również sporo przemyśleń, a czasem nawet łez. Jest to prawdziwa historia bogatego i całkowicie sparaliżowanego mężczyzny, którym opiekuje się chłopak z przedmieścia. Połączenie różnych światów daje początek serii ciekawych zdarzeń. 

PAMIĘTNIK

pamiętnik

Produkcja jest już dosyć stara, bo z.. 2004. Nie wiem, czy jest film, który bardziej chwyta za serce. Zdarza mi się wzruszać na filmach, ale na tym, to już przesada. Nawet Marcin jakoś taki poruszony był, a przecież mało co go rusza. Przedstawia on historię miłości, która przetrwa dosłownie wszystko. Jeśli mój opis was nie zachęcił, to z pewnością zrobi to fakt, że w filmie gra Ryan Gosling. Dajcie znać, jak Wam się podobał! :) 

50 TWARZY GREYA

3333

Tak, ten perwersyjny i szokujący film również pojawił się w naszym zestawieniu.  Ma on zdecydowanie tyle samo zwolenników, co przeciwników, a nikt oficjalnie nie przyznaje się, że oglądał tę produkcję, nie wspominając już o czytaniu książki. Jest to historia młodej studentki literatury, która przez przypadek poznaje przystojnego milionera, od razu wpadając mu w oko. Powstaje z tego zaskakująca dla niej relacja przepełniona nietypową namiętnością.

PAULETTE

paulette

Film pokazał nam ostatnio brat Marcina, gdy Emilka już smacznie spała, a my mieliśmy ochotę na dobrą produkcję. Jest to historia starszej zgorzkniałej kobiety, pełnej nienawiści do innych ras, co daje do zrozumienia na każdym kroku swojemu czarnoskóremu zięciowi. Babcia nie jest w stanie utrzymać się z marnej emerytury, aż pewnego dnia przypadek sprawia, że trafia do niej paczka z haszyszem, a ona postanawia zacząć dilować. Obraz jest lekki, przyjemny i pełen dobrych żartów. Dawno żaden film tak nam się nie spodobał, jak ten.

DLA NIEJ WSZYSTKO

dla niej wszystko

Jak wiele jesteś w stanie zrobić dla swojej ukochanej osoby? Świetny Russel Crowe wciela się w postać oddanego męża, który robi wszystko, by jego żona wyszła z więzienia. Gdy klasyczne sposoby są niewystarczające, sięga po inne środki. Lubię filmy, które mocno trzymają w napięciu, a on właśnie taki jest. Nie możesz się doczekać, co wydarzy się za chwilę. Genialna produkcja. 

HANCOCK

hancock

Will Smith jest zdecydowanie ulubionym aktorem Marcina (o czym przekonaliście się w tym wpisie). Tutaj wciela się w postać superbohatera, który jest już mocno znudzony swoim życiem. Zamiast pełnić rolę stróża prawa wykorzystuje swoje moce dla własnej rozrywki. Do czasu… Ja osobiście nie lubię filmów fantasy. Jednak jakimś cudem Marcinowi udało się mnie przekonać do obejrzenia go i zdecydowanie nie żałuję. 

DZIKA DROGA

wild

Uwielbiam filmy drogi. Mogłabym oglądać tylko taki rodzaj produkcji. A gdy obsada jest dobra, to już w ogóle odpływam. Piękna Reese Witherspoon wciela się w Cheryl, która wyrusza w podróż. Nie tylko fizycznie, ale również psychicznie, w głąb siebie. Chce uporać się ze śmiercią matki oraz rozstaniem z mężem. Dodatkowymi atutami jest górzysta sceneria oraz fakt, że film oparty jest na faktach. 

Filmów jest tak wiele, że ciężko jest wybrać tylko kilka na prawdę dobrych. Jesteśmy świadomi, że jest jeszcze cała masa genialnych produkcji. Co jeszcze dodalibyście do naszego zestawienia? Jaki film szczególnie zapadł Wam w pamięci? 

Dodaj komentarz

Archiwum

Close