5 RZECZY, KTÓRE WARTO ZROBIĆ NA WIOSNĘ

Długo czekałam na ten moment. Po pierwszej skandynawskiej zimie, kiedy dni są na prawdę krótkie, a noc ciągnie się ekstremalnie długo, z radością patrzę za okno. Bo chociaż myślałam, że pierwsza zima tutaj minie mi o wiele gorzej, cieszę się, że dni stają się coraz dłuższe i więcej świeci słońce. Niskie, ale dodatnie temperatury sprawiają, że przyroda zaczyna znowu budzić się do życia, a dzieci wychodzą bawić się na pole. Wiosna, to dobry okres by zadbać o siebie,  rozwinąć nowe pasje, albo skupić się na pielęgnowaniu tych, które już mamy. I ja również przygotowałam sobie listę rzeczy do zrobienia o tej porze roku tak, aby dodać sobie pewności siebie i po prostu poczuć się lepiej.

Wracam do ćwiczeń na zewnątrz – tak, mowa w szczególności o bieganiu. Bo chociaż wiem, że moja przyjaźń z tym sportem jest już prawdziwa, czasem zdarza nam się spotykać dużo rzadziej. To jest tak, jak wtedy, gdy widzisz się z przyjaciółmi raz na jakiś czas, ale zawsze macie mnóstwo tematów do rozmowy. W okresach bez biegania często mi czegoś brakuje. Gdy jednak wyjdę na pierwszy trening po przerwie, zawsze się zastanawiam, dlaczego tak długo nie ćwiczyłam w ten sposób, przecież to uwielbiam! A wiosna to najlepszy czas by porzucić stacjonarne bieżnie i wyjść na spotkanie z naturą.

Odświeżam garderobę – i nie chodzi mi tylko o kupienie kilku nowych wiosennych ubrań, ale również o zrobienie porządku w szafie! Już kilka dni temu uporządkowałam kilka półek, dziś zabiorę się za kolejne. Sprawdzam, co jest jeszcze na mnie dobre, w czym już nie będę chodzić, a co nie nadaje się do użytku. I dopiero wtedy oceniam, czego mi brakuje i co by się jeszcze przydało mieć w garderobie. To też idealny moment, by przymierzyć letnie ubrania i sprawdzić jak się w nich prezentujemy. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni, to mamy jeszcze trochę czasu by popracować nad swoją sylwetką.

Eksperymentuję w kuchni – od pewnego czasu staram się zmienić kilka różnych przyzwyczajeń związanych z moim odżywianiem, ale więcej wypowiem się na ten temat, gdy już uda mi się je stabilnie wypracować. Co jakiś czas jednak wrzucam tu przepisy na pyszne słodycze, bo jednak to ta działka jest moją największą zmorą :D Szukam, inspiruję się i sama coś zmieniam i tak powstało kilka postów z przepisami, które polecam wam przetestować, min.: tu i tu.

Planuję wakacje – albo przynajmniej od czasu do czasu patrzę na mapę i sprawdzam, gdzie chciałabym pojechać i co zobaczyć. Do tego przeglądam i czytam blogi podróżnicze, które zazwyczaj zawierają mnóstwo przydatnych informacji. W większości przypadków wiosna jest też czasem, gdzie planuje się urlop w pracy, więc dobrze jest wcześniej kupić bilety lotnicze, bo są zazwyczaj tańsze. Głęboko wierzymy, że w tym roku uda nam się wszystko pogodzić i pojechać w jakieś ciepłe miejsce chociaż na kilka dni. Zobaczymy. :)

Wyposażam dom w świeże kwiaty – odkąd się przeprowadziliśmy i mocno uszczupliliśmy nasz portfel, nie mieliśmy jeszcze okazji fajnie i „po swojemu” urządzić mieszkania. U nas wszystko przyjdzie z czasem, ale przecież kolorowe kwiaty zawsze świetnie się sprawdzają, jeśli chodzi o tworzenie przyjemnej atmosfery.

Bardzo mnie ciekawi jak wy „budzicie się z zimowego snu i marazmu” i przygotowujecie się na ciepłe dni? Co jeszcze polecacie mi zrobić?

Pamiętajcie, że wszystkie wasze komentarze i udostępnienia dają mi ogromną dawkę motywacji i poczucie, że to, co robię, ma sens. Dobrze jest mieć świadomość, że chociaż trochę pomagam drugiej osobie. Daj mi koniecznie znać, jeśli ta treść była dla Ciebie przydatna. Będzie mi również bardzo miło, jeśli poświęcisz minutę i skomentujesz lub udostępnisz ten post. :)

Pamiętaj, że jesteśmy obecni również na YouTubie i w każdą środę publikujemy nowy vlog, natomiast na Instagramie każdego dnia wrzucamy ładne i inspirujące zdjęcia oraz urywki z naszego życia na InstaStories.

Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Archiwum

Close