3 KRÓTKIE FILMY KTÓRE ZMIENIAJĄ ŻYCIE

W internecie jest ogromna ilość różnego rodzaju informacji. Większość z tych rzeczy to kolokwialnie mówiąc śmieci. Natomiast znajdziemy w nim też ogromną ilość pożytecznych artykułów, wywiadów, zdjęć, czy filmów. Dzisiaj chcemy skupić się na tym ostatnim elemencie. Wiadomo, że dobrych filmów jest dużo, kwestia tylko co dla kogo jest „dobrym” filmem i gdzie go szukać. Wpisanie w youtube frazy „dobry film” albo „great movie” raczej na niewiele się zda. Jest bardzo dużo „filmów motywacyjnych”, które opowiadają historię ludzi, którzy mieli ciężko w życiu, a mimo to osiągnęły sukces. Dają nam one dużo motywacji, ale zazwyczaj tracimy ją i zapominamy po paru minutach, gdy wrócimy do naszych codziennych spraw. Na szczęście jest kilka takich, które potrafią wywrzeć na nas trwały wpływ. Oto 3 filmy, które w naszej ocenie są warte uwagi i które mogą częściowo, jeśli nie całkowicie zmienić sposób patrzenia na świat. 

I. Bieganie i czytanie (klucz do życia) – Will Smith

Film trwa zaledwie 2 minuty, a ma w sobie ogromną moc i mądrość. Pierwszy raz zobaczyłem go wiele lat temu, ale wciąż lubię go czasem obejrzeć i przypomnieć sobie o tej prostej prawdzie, którą przekazuje nam Will Smith.
(Jakość niestety bardzo niska, ale raczej nie przeszkadza w oglądaniu ;) )

II. Steve Jobs 2005 Stanford Commencement + Polskie napisy

Steva Jobsa nikomu nie trzeba przedstawiać. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Jedni nie wyobrażają sobie życia bez jego telefonów, inni woleliby do dzwonienia używać cegły. Niezależnie od tego jakie mamy do niego podejście jedno jest pewne. Był wielkim człowiekiem i osiągnął wielki sukces. W tym filmie opowiada 3 historie, które miały wpływ na jego życie. Oglądałem go wiele razy i zawsze wyciągam dla siebie coś nowego. Wam też gorąco polecam.

III. KROK PIERWSZY – Krzysztof Gonciarz

Długo zastanawialiśmy się jaki wybrać 3 film do tego wpisu. Równie długo pewien znajomy próbował przekonać nas do Krzysztofa Gonciarza. Wczoraj pokazał nam ten film i oboje uznaliśmy, że jest świetny. Krótko i na temat. Sama prawda. A wiadomo, że to prawda zawsze daje nam najwięcej do myślenia.

Wiadomo, że w internecie jest mnóstwo innych świetnych filmów, które potrafią na stałe zmienić nasze życie, ale wybraliśmy te 3, licząc że przypadną wam do gustu i spowodują pozytywne zmiany w waszym życiu. W naszym już zrobiły. A jakie inne krótkie filmy waszym zdaniem potrafią zmienić sposób patrzenia na świat?

Dodaj komentarz

Archiwum

Close