TO MNIE JARA #5 | PIĘKNA POLSKA, NIEZWYKŁA KSIĄŻKA I KOP W TYŁEK

Jak doskonale wiecie, mocno siedzę w temacie rozwoju osobistego i pochłaniam całkiem sporo książek o tej tematyce. Ostatnio moja bardzo dobra koleżanka przysłała mi książkę, która powinna być obowiązkową lekturą dla każdego. „Przechytrzyć diabła” zostało napisane przez Napoleona Hilla w 1938 roku, natomiast wydana dopiero w 2011, ponieważ rodzina przechowywała maszynopis. Autor ten jest ojcem tzw. „szkoły sukcesu”. Przeanalizował parę tysięcy osób pod względem tego, co sprawia, że osiągają sukces, a co, że nie. Jego rówieśnikami są tacy ludzie, jak Andrew Carnegie, Ford, czy Hitler. Jestem w szoku, jak przeanalizował system edukacji, którego funkcjonowanie właściwie nie zmieniło się do tej pory. To, co książka zawiera na temat odżywiania i jak to się ma do naszego codziennego funkcjonowania, dopiero teraz staje się popularne. Autor definitywnie wyprzedził swoją epokę.

Dużo „siedzę” na YouTubie i czasem wyskoczy mi jakiś film proponowany do obejrzenia. Tak właśnie obejrzałam poniższy vlog. Bardzo ciekawym i rzadkim doświadczeniem jest oglądać Polskę z perspektywy obcokrajowca, który na dodatek zachwyca się naszym krajem. Jakoś mamy chyba w podświadomości, że to, co Polskie jest nijakie, średnie, a często po prostu brzydkie. Mieszkanie w innym kraju i odwiedzanie Polski raz na jakiś czas pozwoliło mi popatrzeć z szerszej perspektywy na otaczającą nas przyrodę i muszę przyznać, że zachwyca, no!

 Uwielbiam oglądać zdjęcia osób, które przeszły dużą metamorfozę w swoim życiu. Widoczne zmiany są często powalające, ale to, jak te osoby musiały się zmienić mentalnie, jest czymś wyjątkowym. Chyba każdego to motywuje, prawda? Ostatnio koleżanka podsunęła mi profil na Instargramie, w którym są podane tylko takie przemiany z określeniem, kim dokładnie są te osoby. Zobaczcie sami i zainspirujcie się! Tutaj.

W październiku ubiegłego roku popełniłam wpis, który odbił się dużym echem na Facebooku. O tym, dlaczego warto opuszczać swoją strefę komfortu. Chyba parę osób do tego przekonałam.. :)

img_7046

Pamiętajcie, że wszystkie wasze komentarze i udostępnienia dają mi ogromną dawkę motywacji, co bardzo przydaje się w kryzysowych chwilach! Daj mi koniecznie znać, jeśli ta treść była dla Ciebie przydatna lub wartościowa.  :)

Jesteśmy obecni również na YouTubie i w każdą środę publikujemy nowy vlog, natomiast na Instagramie codziennie wrzucamy inspirujące zdjęcia oraz urywki z naszego życia na InstaStories.

Dodaj komentarz

Close