PIĘKNE WNĘTRZE JEST NAJWAŻNIEJSZE

Uwielbiam wnętrza z duszą. Gdy wchodzisz do środka i czujesz się na prawdę dobrze. Jest to zasługa odpowiedniego koloru ściany, mebli oraz dodatków. I właśnie tak komfortowo czułam się, gdy pierwszy raz weszłam do domu mojej przyjaciółki. A. również żyje w Sztokholmie. Ostatnio kupiła tu mieszkanie i po kolei je urządza. Na dodatek ukończyła architekturę, więc w tej tematyce czuje się jak ryba w wodzie. Mimo, że mieszkanie wymaga jeszcze wielu zabiegów wykończeniowych już teraz jest w nim bardzo przytulnie – głównie za sprawą dodatków!  Zobaczcie sami, jak w łatwy sposób sprawić, by nasze wnętrze wyglądało ciepło i urokliwie.

W Szwecji chyba w każdym domu i na każdym oknie są lampki, świeczki i światełka. Szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym bardziej się to przydaje. Szwedzi mają świra na punkcie światełek i zostawiają je włączone nawet, gdy nie ma nikogo w domu. W oknach nie znajdziemy tu firanek i zasłon, więc są one jeszcze bardziej widoczne z zewnątrz. Dni są coraz krótsze i bardzo szybko robi się ciemno, więc im więcej lamp znajduje się w pomieszczeniu, tym lepiej. Już na wejściu do mieszkania A. w przedpokoju widzimy klimatyczną szafkę z książkami. Patrzcie, jaką różnicę robi fakt, że lampka jest załączona. A jest załączona zawsze :)  Wszystkie zdjęcia były robione po południu, gdy słońce już zachodziło.

przedpokoj

 Zobaczcie, jak A. wyposażyła sypialnię. Ta duża stojąca lampa została kupiona w Ikei, natomiast wisząca z piórkami A. zrobiła SAMA! wow! 

lampy

Przez to, że w oknach nie ma firanek, jest ułatwiony dostęp do parapetu. A jak wiadomo, parapet jest świetnym miejscem na różne dodatki – figurki, świeczki, kwiatki, zapachy. To nie sztuka wszystko położyć i zostawić tak, jak jest. Trzeba dobrze ułożyć ozdoby tak, by pasowały do siebie i nie robiły efektu „zagracenia” wnętrza. Mojej przyjaciółce udało się to doskonale. Wszystkie dodatki są w podobnym stylu i tematyce. Gdy całość jest spójna, daje o niebo lepszy klimat. Na końcu wpisu możecie zobaczyć, jak wyglądało wnętrze w szerszym kontekście.

rozne

Poniższe lampki, A. również zrobiła sama. Ja osobiście nie mam cierpliwości oraz zdolności manualnych do robienia takich rzeczy, ale uważam, że są urocze. Jak już będziemy mieszkać w swoim kącie, A. z pewnością będzie tą osobą, która zajmie się wykończeniem dodatkami. 

lampki

Dbanie o szczegóły można zauważyć już w coraz większej liczbie domów. Stylowe wnętrza sprawiają, że czujemy się w nich lepiej, a w okresie zimowym, gdy więcej czasu spędzamy w domu, jest to niezbędne. Nie trzeba wcale wydawać wiele pieniędzy, żeby wyposażyć mieszkanie w dodatki. Część rzeczy ze zdjęć, A. kupiła na loppies (zajrzyjcie tu), niektóre z nich na wyprzedażach, albo zrobiła sama. 

A jak wyglądają wasze wnętrza? Czym się inspirujecie? Pokażcie nam zdjęcia waszych mieszkań :) 

 

img_6969 img_6972

Dodaj komentarz

Close