NAJLEPSZE SERIALE – NETFLIX

Dokładnie znam to uczucie pustki, gdy własnie skończysz finiszowy odcinek serialu, który towarzyszył Ci przez ostatni czas. I potem nadchodzi refleksja, że „już nic nie dorówna temu serialowi”. I szukasz i grzebiesz, ale nic nie brzmi tak świetnie jak serial, który właśnie się skończył.

Pół żartem, pół serio, ale często to właśnie tak wygląda. Ostatnie miesiące nie sprzyjały mojemu rozwojowi i konkretnym działaniom, ale za to trochę czasu spędziłam właśnie na oglądaniu seriali na platformie Netflix. Może to zimowa pora i długie wieczory temu sprzyjały, a może jednak początkowe miesiące w ciąży. (chyba jednak to i to :) )

Chcę trochę ułatwić Wam zadanie i sporządziłam listę dobrych seriali do obejrzenia na Netflixie. Ale nawet ja nie mam nieograniczonego czasu i listę wzbogaciłam Waszymi poleceniami – znajdziecie ją na końcu wpisu. Aa, i kolejność jest przypadkowa :)

  1. DOM Z PAPIERU

To perełka nad perełkami, absolutnie genialny i nieprzewidywalny i mimo, że każdy o nim trąbi na lewo i prawo, to nadal są osoby, które go nie widziały :) Serial jest o napadzie na hiszpańską mennicę i o tym jak pomysłodawca całej akcji, Profesor, negocjuje z policją. Dobra wiadomość jest taka, że już pojawił się trzeci sezon serialu, chociaż jak dla mnie dwa pierwsze były kompletne i idealnie się zakończyły. Mam nadzieję, że ten sezon nikogo jednak nie rozczaruje.. :)

2. SZKOŁA DLA ELITY

Tym razem mamy do czynienia z trojgiem ubogich uczniów przeniesionych do szkoły dla wyższych sfer. Zderzenie dwóch całkiem różnych światów nie kończy się najlepiej. Młodzi próbują się odnaleźć w nowej rzeczywistości i czekają ich różne perypetie, łącznie z morderstwem, o którym dowiadujemy się już z pierwszych scen filmu. Serial o tyle jest fajny, że gra tam kilku aktorów z Domu z papieru, więc będzie idealny do zapełnienia „pustki” po tamtym serialu ^^

3. TY

Manager księgarni zakochuje się w nowo poznanej poetce i z czasem jego miłość przeradza się w bardzo obsesyjne uczucie. Joe pozbywa się każdej przeszkody, która stoi na drodze do ich pozornie idealnej miłości. I to dosłownie się pozbywa. Fajny serial, trzymający w napięciu, a obsada spodoba się każdej fance Plotkary :)

4. RIVERDALE

Ten serial jest utrzymany w nastoletnim klimacie, ale ja osobiście uwielbiam taką atmosferę na filmach :) W spokojnym miasteczku nagle dochodzi do morderstwa nastoletniego chłopaka, co mocno wstrząsa całym środowiskiem. Gdy policja już nie daje sobie rady z odnalezieniem sprawcy, wkraczają szlachetni przyjaciele i próbują rozwikłać zagadkę. W kolejnych odcinkach serial staje się na maksa pokręcony, ale nie przestaje trzymać w napięciu i już nie możemy się doczekać, co będzie dalej. Meega polecam!

5. DYNASTIA

Na ten serial trafiłam przypadkiem, gdzieś widziałam, że ktoś ogląda i stwierdziłam, że może warto spróbować. Słusznie! Serial będzie idealny dla fanów bogatego życia w którym jednak aż roi się od podstępów, przekrętów i intryg znanej rodziny Carrington. I chociaż kolejne epizody zaczynają być już trochę naciągane, warto go obejrzeć.

6. W GARNITURACH

Ten serial znam już baardzo długo, jednak niedawno dopiero do oglądałam ostatnie sezony. Opowiada on o tym jak to mega inteligentny chłopak otrzymuje pracę w bardzo znanej nowojorskiej kancelarii, mimo iż na pierwsze przypadkowe spotkanie przychodzi z walizką pełną marihuany. Serial jest bardzo przyjemny, a w każdym odcinku rozwiązujemy kolejną prawniczą zagadkę. Mam w ogóle wrażenie, że wiele młodych osób pod wpływem tego serialu poszło na studia prawnicze, budując sobie dzięki niemu jakieś, niekoniecznie prawdziwe w Polsce, wyobrażenie jak wygląda praca adwokata. Prawda?

7. SZEFOWA

Na historię Sophie Amoruso trafiłam już kilka lat temu, gdy wydała książkę opisującą swoją drogę. Sophia jest założycielką portalu NastyGal na którym od zera dorobiła się dużych pieniędzy sprzedając ubrania przez Internet. Uwielbiam historię kobiet sukcesu, więc jak tylko zobaczyłam, że powstał serial na bazie jej opowieści, od razu zaczęłam go oglądać. Film jest utrzymany w bardzo luźnej konwencji i nie można traktować go dosłownie. Bardzo przyjemny! I polecam przeczytanie książki o Sophie pod tym samym tytułem.

8. CZARNE LUSTRO

Ten serial jest niesamowity, ale mega przerażający. Każdy odcinek opowiada inną historię, która ma szansę się wydarzyć w przyszłości – bliższej, lub dalszej. Mówi o tym, co nowa technologia robi z nami, naszymi mózgami i naszym otoczeniem. Powstał nawet odcinek interaktywny, w którym to my, jako widzowie, mamy wybór, co wydarzy się dalej. Chociaż tylko pozornie. Warto obejrzeć sobie przynajmniej wyrywkowo kilka odcinków i przemyśleć sprawę.

9. THE SINNER

Pewnego zwykłego popołudnia Cora jest na plaży z mężem i synem. Nagle podbiega do obcego mężczyzny i zadaje my rany nożem, po czym on umiera. W serialu powoli odkrywamy tajemnicze sytuacje z życia młodej kobiety, które doprowadzają nas do motywu przypadkowej zbrodni. Serial trzyma w napięciu!

10. SEX EDUCATION

Serial opowiada o Otisie, który mimo braku doświadczenia, ma sporą wiedzę seksualną i zaczyna udzielać odpłatnie porad innym. Film jest idealny dla młodszych osób, ponieważ pozwala oswoić wiele wątków seksualnych i wyjaśnia pewne kwestie. W naszej polskiej mentalności jest to nadal tematu tabu, wiec w sumie to polecam obejrzeć każdemu. ^^

11. BODYGUARD

Serial o weteranie wojny w Afganistanie, który zostaje ochroniarzem brytyjskiej minister spraw wewnętrznych. Mężczyzna musi równocześnie pokonać dawne demony oraz ochraniać panią minister. Serial też jest mega ciekawy, pokazuje różne układy panujące tam na górze.

12. JANE THE VIRGIN

Bardzo przyjemny i lekki serial o tym, jak to Jane zaszła w ciążę nadal pozostając dziewicą. W serialu pojawia się wiele wątków, ale bardzo dokładna i zabawna narracja nie pozwala nam się pogubić. Polecam na takie już totalne „odmóżdżenie”.

Uff, ja temat ze swojej strony trochę wyczerpałam. Każdy z powyższych seriali testowałam na własnej skórze, przynajmniej jeden sezon. Niejednokrotnie to i nawet kilka ^^ Ale! temat jest na tyle obszerny, że kilka dni temu poprosiłam Was na instastory o pomoc. Pytałam jakie seriale wy polecacie i poniżej przedstawiam Wam WASZĄ listę seriali i programów polecanych na Netflixie. Bardzo dziękuję za pomoc!! Jeśli któryś z seriali wymieniłam wyżej, już się nie powtarzałam :)

Orange is new black,
Lucyfer,
Wikingowie,
Ania,
Telefonistki,
When they see us,
Sense 8,
Stranger Things,
The Rain,
3%,
The 100 – ten też widziałam częściowo!
Dark,
The Crown,
Narcos

Co jeszcze dodalibyście do listy? A może już oglądaliście któryś w powyższych seriali?

Mam na koniec jeszcze jedną prośbę! Jeżeli wpis był dla Ciebie przydatny, udostępnij go proszę dalej :) Będzie mi bardzo miło, a poza tym jest tu kawał świetnych seriali, chyba chcesz się nimi podzielić ze znajomymi, prawda? ^^

Dodaj komentarz

Archiwum

Close