CZEGO SŁUCHAM PODCZAS BIEGANIA, SPACERÓW I W PODRÓŻY

Od kilku miesięcy coraz bardziej zwracamy uwagę z Marcinem na to, co robimy, jak wykorzystujemy swój czas. Mając ciągle z tyłu głowy nasze cele, doszliśmy do sytuacji, w której po prostu głupio jest nam ciągle marnować czas na pierdoły.  A nawet wręcz przeciwnie – pracujemy nad tym, aby wolną chwilę wykorzystywać jak najbardziej efektywnie. Ha, ale pamiętajcie, że absolutnie nie doszliśmy do poziomu w którym NIE marnujemy ani sekundy życia i prawdopodobnie nigdy nie dojdziemy, bo głęboko wierzę, że nikt tak nie funkcjonuje! Każdy raz na jakiś czas za bardzo zatopi się w tym swoim odpoczynku i relaksie, którego oczywiście potrzebujemy.

Jakiś czas temu przeglądałam telefon i weszłam na aplikację „podcasty”. Wcześniej jakoś nigdy tam nie wchodziłam, słyszałam, że coś takiego jest, ale nie bardzo wiedziałam jak dokładnie one wyglądają i byłam pewna, że są płatne. Oczywiście bardzo się zdziwiłam, gdy okazało się, że po pierwsze są darmowe, a po drugie jest ich tam caaaaała masa, zarówno po polsku jak i po angielsku. I przepadłam.

Jadąc do i z pracy spędzamy około 1 do nawet 3 godzin w podróży. Do tamtej pory oczywiście czas ten głównie mijał nam na słuchaniu muzyki, czy oglądaniu filmów na Youtubie. Odkąd jednak odkryliśmy podcasty – już wiemy, co wybierać. Pomyślcie, są to około 2 godziny konkretnej wiedzy praktycznie każdego dnia! Do tego podczas biegania także zmieniłam swoją playlistę i również słucham podcastów – to daje nam kolejne 40 minut. Jednak my też jesteśmy ludźmi i w dalszym ciągu nie raz słuchamy muzyki podczas podróży – nasz umysł również potrzebuje się czasem zrelaksować!

img_2526

Przygotowałam dla was listę podcastów oraz piosenek, które obecnie są u nas na tapecie, albo które po prostu przyjemnie słucha się podczas jazdy lub biegania. Gdy będę odkrywać kolejne, warte wspomnienia, spis ten będzie aktualizowany.

Zacznijmy od podcastów:

– Więcej niż oszczędzanie pieniędzy – zaczęliśmy od tej serii Michała Szafrańskiego i ciągle nie przesłuchaliśmy jeszcze wszystkich odcinków. Jest on bezkompromisowym królem podcastów i całkiem zasłużenie. Maaaaasa dobrej wiedzy.

– Mała Wielka Firma – Panowie zapewniają śmieszkową atmosferę, chociaż tematy przez nich poruszane takie nie są. Przyjemnie się słucha, a na dodatek zdobywa mnóstwo informacji.

– Finanse bardzo osobiste – Kolejna seria również dotycząca finansów, rozwoju, przedsiębiorczości.

– Ruszamy nieruchomości – Jak nazwa wskazuje, znajdziemy tu sporo informacji przydatnych przy inwestowaniu w nieruchomości.

– Ted Talks – mnóstwo nagrań z konferencji TED, świetne prelekcje dające do myślenia. W języku angielskim!

Jak widzicie, podczas słuchania podcastów baaardzo mocno stawiamy na swój rozwój i poszerzanie wiedzy. Są oczywiście również podcasty, które mają charakter typowo rozrywkowy, ale my nimi obecnie nie zapełniamy głowy. Gdy chcemy się zrelaksować, słuchamy muzyki. Sporo płyt pierwszy raz przesłuchałam podczas biegania, wtedy najłatwiej jest mi się skupić na tym, co leci w słuchawkach. Łapcie również moje propozycje muzyczne:

Jeśli chodzi o płyty, to polecam na spokojne przesłuchanie przynajmniej te dwie: Medium – Teoria równoległych światów,  OSTR – Życie po śmierci. Ale się wkręciłam w te rapsy, kiedyś to było nie do pomyślenia!

Macklemore – Can’t hold us,
Sam Smith – I’m not the only one,
Robin Schulz – Sugar,
Skrillex feat. Ellie Goulding – Summit,
Chris Malinchak – So good to me,
Will.I.Am feat. Eva Simons – This is Love,
Calvin Harris feat. Ellie Goulding – I need your love,
David guetta feat Sia – She wolf (Falling to Pieces),
Kanye West – All of the lights,
Kings of Leon – Sex on Fire,
Swedish House Mafia – Don’t you worry child

I tak właśnie wygląda obecnie moja playlista w telefonie! A Ty czego słuchasz? Jakie podcasty, albo piosenki jeszcze mi polecisz?

Pamiętajcie, że wszystkie wasze komentarze i udostępnienia dają mi ogromną dawkę motywacji do dalszej pracy! Daj mi koniecznie znać, jeśli ta treść była dla Ciebie przydatna lub wartościowa.  :)

Jesteśmy obecni również na YouTubie i w każdą środę publikujemy nowy film, natomiast na Instagramie codziennie wrzucamy inspirujące zdjęcia oraz urywki z naszego życia na InstaStories.

Dodaj komentarz

Close