5 RZECZY, KTÓRE MNIE INSPIRUJĄ

Tak to już jest, że na początku naszych działań w jakiejś dziedzinie najczęściej potrzebujemy bodźca, który nas zmotywuje. Ot, zwykłego kopniaka w tyłek, który sprawi, że w magiczny sposób uda nam się osiągnąć cel. No dobra, wiadomo, że realizowanie większych rzeczy wymaga więcej czasu i nie jest to takie hop siup. I o ile najpierw mamy ogromny zapał i jesteśmy podekscytowani swoimi planami, to zazwyczaj z czasem nasz entuzjazm gaśnie i mając świadomość, że do zrealizowania naszego marzenia mamy jeszcze długą drogę, musimy się jakoś inspirować. Wiadomo, że na każdego działa coś innego, ale uważam, że fajnie jest mieć w zanadrzu coś, co sprawia, że czujesz, że możesz osiągnąć wszystko. Łapcie moje inspiracje, które dają mi prawdziwego kopa:

BLOGOSFERA:

Gdy widzę w jakim tempie się rozrasta i jak dobre teksty i materiały się pojawiają, z jednej strony mnie to przeraża, że nie będę w stanie sprostać panującym „standardom”, a z drugiej motywuje mnie do cięższej pracy. Są jednak dwie strony, które odwiedzam od dawna i które w jakiś sposób mnie kształtują:
What Anna Wears – z typowej blogerki modowej przekształciła się na wielką podróżniczkę. Obok swojej strony organizuje z mężem wyjazdy dla ludzi w najróżniejsze zakątki świata – np. Maroko, Bali, Brazylia, USA,  wszystko pokazując na swoich kanałach social media. Oprócz tego próbuje ciągle nowych rzeczy i stawia przed sobą kolejne wyzwania. Jest dla mnie przykładem osoby spełnionej, która w pełni się realizuje.

Mamala – autorką jest młoda dziewczyna, która z małego miasta wyrwała się do wielkiej Warszawy – ze swoim facetem i mała córeczką. Oboje bardzo ciężko pracowali, aby być w tym miejscu, w którym są teraz. Zresztą, dalej to robią. Na swojej stronie pokazuje macierzyństwo z każdej możliwej strony oraz uświadamia, że od ciebie i twojej pracy zależy w jakim miejscu będziesz i ile osiągniesz.

Wiadomo, jest o wiele więcej stron, które odwiedzam, ale te dwie czytam zawsze i wszędzie.

KONTA NA INSTAGRAMIE:

Na was też działają piękne zdjęcia? Bo ja jestem typem osoby, która jak zobaczy ładny deser, to sama ma ochotę taki zrobić i zjeść. A jak patrzę na pięknie wysportowane ciało, to również chcę takie mieć, albo cudowne miejsca od razu chcę zwiedzić sama. I stąd moja miłość do IG. Jeśli również to uwielbiacie, to zobaczcie, kogo obserwuję i łapcie inspirację:
(wiadomo, lista nie jest w pełni wyczerpana)
Project Van Life, Born Wild Project, Travel in her shoes, What Anna Wears, Deer HomeEwelina880222, Alitness, Pistacjova, Mountain Girls, New DarlingsGym Hero

bez-tytulu

Dobra, niech będzie na razie tyle, bo jak tak patrze na swoim IG, to kont, które inspirują jest bardzo wiele! 

MOTYWUJĄCE HASŁA I FILMIKI

Niektórzy uważają je za stratę czasu i bezsensowną gadaninę. Ale ja lubię od czasu do czasu naładować się dawką pozytywnych sloganów, bo jeśli tak na prawdę się w nie wczytamy to jest w nich sporo racji.
W Internecie jest ich cała masa, wystarczy wpisać w Google „motywujące cytaty” i już. Ostatnio moim hitem jest tekst, który jako pierwszy zobaczyłam u GymHero – „Be your own hero” – Bądź swoim własnym bohaterem. I chyba do tego każdy z nas powinien dążyć. Topowe powiedzenia dla nas to również „First never follows” oraz „It’s what you do in the dark, that puts you in the light„. Parę dni temu odkryłam świetne konto na Instagramie, gdzie wrzucane są same takie hasła, jednak w języku angielskim. Jeśli komuś to nie przeszkadza, polecam sprawdzić: Before5am.
A do tego wszystkiego dochodzą również motywujące filmy na YouTubie. Jakiś czas temu opublikowałam post w którym wymieniłam nasze 3 topowe filmy. Sprawdźcie. 

LUDZIE PUBLICZNI

Tutaj kategorycznie i bezwarunkowo na pierwszym miejscu muszę postawić Martynę Wojciechowską. Nie wierzę, że istnieje jeszcze osoba, która nie wie, kim ona jest. Dla mnie totalny autorytet w kwestii dążenia do marzeń i chodzenia własną drogą. Widziałam ją już wielokrotnie na różnych festiwalach, jednak nasze spotkanie i wspólna rozmowa początkiem tego roku, chyba na zawsze odmieniły moje podejście do wielu spraw. Wywiad możecie przeczytać tutaj. Nawet jeśli nie jesteście jej wielkimi fanami, to gorąco polecam przeczytać jej książkę „Przesunąć horyzont”.

img_0008

Muszę też wspomnieć o Ewie Chodakowskiej, bo wg mnie jest fenomenem na skalę światową. To, co zrobiła z Polkami jest niesamowite. Obserwuję jej konto na Facebooku i uważam, że na prawdę zmieniła życie wielu kobietom. A tak na prawdę to one same je zmieniły dzięki niej.

 

LUDZIE DOOKOŁA MNIE:

Tak często zapominamy o bliskich nam ludziach, albo po prostu o tych, których gdzieś tam znamy bezpośrednio. Znasz kogoś, kto robi dużo dobrego? Na pewno. I ja też znam kilka takich osób. Pamiętajmy o nich i inspirujmy się nimi.
Ostatnio moją ogromną motywacją jest Marcin. Pierwszy raz go widzę w takiej akcji, że jak sobie coś ubzdura, to to robi. Postanowił, że nowy vlog będzie w każdy poniedziałek i nawet jeśli przez 3 dni pracuje od 10 do 24, to i tak zarywa noce, żeby film był na czas. Wow. Sprawdźcie nasz kanał na YouTubie

img_7003

A co Was inspiruje do stawania się lepszą wersją siebie? 

Dodaj komentarz

Close